Consilex Smog Remover

Środek czyszczący do usuwania smogu i graffiti z murów

Consilex Smog Remover to środek o żelowej konsystencji, opracowany do czyszczenia poczerniałych elewacji, zwłaszcza zabrudzonych sadzą, cząstkami stałymi, smogiem i graffiti. Idealnie nadaje się do czyszczenia zewnętrznej strony murów, elewacji i dachów z naturalnego lub sztucznego kamienia, cegieł licowych, betonu itp.

Składniki: Jednoskładnikowy
Postać: Płyn
Dostępne kolory: Słomianożółty
Opakowania i pojemność: Kanister 5 kg – Kanister 25 kg

 • Właściwości i zastosowanie
 • Dane techniczne
 • Specyfikacja
 • Sposób użycia
 • Ostrzeżenia i środki ostrożności
 • Dokumentacja

Właściwości i zalety

Złożony ze specjalnych, zagęszczonych środków powierzchniowo czynnych, Consilex Smog Remover zapewnia spore korzyści pod względem prostoty zastosowania, skuteczności i bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do stosowanych zazwyczaj wyrobów o działaniu agresywnym. Ma postać jednolitego żelu i można go bardzo łatwo nakładać pędzlem. Nie kapie. Nie zawiera sody ani potasu i nie wymaga neutralizacji po spłukaniu.

Zastosowanie

Usuwanie graffiti oraz czarnego nalotu tworzonego przez smog i sadzę na elewacjach budynków i pomników oraz na wszystkich budynkach budownictwa ogólnego i przemysłowego.

Dopuszczalne typy podłoża

Tynk – Beton – Cegły – Tuf – Mury mieszane – Mury kamienne – Powierzchnie kamienne

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ogólne informacje oraz wskazówki i sugestie w zakresie stosowania tego produktu, podane w niniejszej karcie technicznej, a także przekazane ustnie lub pisemnie, odpowiadają aktualnemu stanowi naszej wiedzy naukowej i praktycznej.

Zarówno dane techniczne jak i dane dotyczące wydajności są wynikiem testów laboratoryjnych, przeprowadzonych w kontrolowanym środowisku i jako takie mogą ulec zmianie w zależności od rzeczywistych warunków aplikacji i użytkowania.

Produkt do zastosowania profesjonalnego. Firma Azichem Srl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z niewłaściwego stosowania produktu lub za skutki związane z wadami wynikającymi z czynników lub elementów niezwiązanych z jakością produktu, w tym z niewłaściwego przechowywania.

Przed użyciem produktu należy ocenić, czy nadaje się on do zamierzonego zastosowania, przyjmując na siebie wszelką wynikająca z tego faktu odpowiedzialność.

Parametry techniczne oraz parametry w zakresie wydajności, zawarte w niniejszej karcie technicznej są okresowo aktualizowane. W celu uzyskania bieżącego dostępu do aktualnej wersji prosimy o odwiedzenie strony: www.azichem.com. Data aktualizacji znajduje się w dolnym bocznym polu strony. Niniejsze wydanie analizuje i zstępuje wcześniejsze wersje karty technicznej.

Użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z najnowszą wersją karty charakterystyki tego produktu, zawierającą dane chemiczne, fizyczne i toksykologiczne, zwroty wskazujące na zagrożenia, oraz inne informacje, które pozwolą na bezpieczne transportowanie, użytkowanie i utylizacje produktu i jego opakowania. Więcej informacji na stronie: www.azichem.com.

Zabrania się usuwania produktu i/lub opakowań produkcie do środowiska.

Główne parametry

Nie zawiera rozpuszczalników
Ciężar właściwy: 0,85 kg/dm³
Stosować okulary ochronne
Stosować rękawice ochronne
Okres przydatności do użycia: 12 miesięcy
Produkt niepalny
Temperatura aplikacji: : +5/+30 °C
Żywotność: 20 min

Parametry techniczne

Temperatura/zakres wrzenia 100°C
Wyrób pozostawia film
Wyrób nierozcieńczalny

Zużycie

Około 0,30 kg preparatu Consilex Smog Remover na każdy metr kwadratowy czyszczonej powierzchni.

Specyfikacja produktu

Czyszczenie elewacji z czarnych osadów i nalotów ze smogu za pomocą biodegradowalnego i ekologicznego środka czyszczącego Consilex Smog Remover produkcji Azichem Srl, składającego się z zagęszczonych, specjalnych środków powierzchniowo czynnych. Wyrób działa odtłuszczająco, jest ekologiczny, wyprodukowany na bazie wody, ma żelową konsystencję, nie zawiera sody ani potasu i nie oddziałuje żrąco na powierzchnie kamienne i murowe. Nakładać pędzlem na czyszczoną powierzchnię. Pozostawić i pozwolić działać przez 30-60 minut. Nie dopuszczać do całkowitego wyschnięcia wyrobu na podłożu. Następnie usunąć produkt myjką pod ciśnieniem 150 bar. Przed użyciem wykonać próbę na niewielkiej powierzchni, w celu oszacowania rezultatu i obliczenia czasu potrzebnego, aby żel mógł zadziałać odtłuszczająco i zmiękczająco. Przybliżone zużycie: 0,3 kg/m2.

Parametry techniczne preparatu Consilex Smog Remover produkcji Azichem Srl:

 • Temperatura/zakres wrzenia: 100°C
 • Ciężar właściwy: 0,85 kg/dm³
 • Nie zawiera rozpuszczalników
 • Niepalny
 • Żywotność: 20 min

Składowanie i przechowywanie

Chronić przed mrozem. Wyrób przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym i suchym miejscu, zabezpieczonym przed mrozem i przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Nieprawidłowe przechowywanie wyrobu może spowodować utratę właściwości reologicznych. Chronić przed wilgocią. Wyrób przechowywać w temperaturze od +5°C do +35°C.

Kod celny: 3402 9010

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być suche.

Sposób użycia

Wyrób stosuje się w stanie nierozcieńczonym. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć opakowaniem i przeprowadzić próbę na niewielkiej powierzchni. Nakładać wyrób pędzlem na czyszczoną powierzchnię w ilości około 300 g/m² (ilość zmienna w zależności od typu podłoża i jego porowatości). Następnie pozostawić i pozwolić działać przez 30-60 minut. Nie dopuszczać do całkowitego wyschnięcia wyrobu na podłożu. Po upływie czasu niezbędnego, aby aktywne czynniki czyszczące zadziałały usunąć wyrób z podłoża myjką pod ciśnieniem 150 bar. Podczas reakcji czyszczącej wyrób usuwa również naniesione powłoki oraz kolorową patynę i może lekko zmatowić powierzchnie aluminiowe. Dlatego należy zabezpieczyć wszystkie kolorowe powierzchnie znajdujące się w pobliżu miejsca nakładania wyrobu, w tym zamki i ościeżnice z aluminium, ponieważ nawet przypadkowe zachlapanie wyrobem może je odbarwić. Aby jak najlepiej nałożyć środek czyszczący Consilex Smog Remover, należy go aplikować na podłoże o temperaturze od 5°C do 30°C. Nie używać podczas deszczu ani w bardzo wysokich temperaturach (powyżej 35°C). Nie rozcieńczać ani nie mieszać z innymi wyrobami. Nie nakładać na mokre podłoże. Nie nakładać na podłoże malowane bez wcześniejszego wykonania próby. Wyrób może uszkodzić niektóre farby. W normalnych warunkach stosowania (czyli przy odpowiedniej wentylacji) nie ma potrzeby stosowania środków ochrony dróg oddechowych. W pomieszczeniach zamkniętych lub słabo wentylowanych nosić maski ochronne. Podczas używania nosić rękawice i okulary ochronne.

Metody aplikacji

Pędzel – Wałek

Czyszczenie przyrządów

Woda

Dokumentacja techniczna

Jesteśmy dystrybutorem produktów:

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami mailowo lub zadzwoń. Z chęcią omówimy wszelkie kwestie i pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązania.