Consilex Muffa Cleaner

Preparat czyszczący, odkamieniający, usuwający pleśń

Przezroczysty, gotowy do użycia produkt czyszczący do bezpiecznego usuwania czarnych nalotów spowodowanych pleśnią i nalotów biodeteriogennych, jak również do rewitalizacji powierzchni drewnianych. CONSILEX Muffa Cleaner jest produktem biodegradowalnym, nie zawierającym ani chloru, ani sody. Jego silnie zasadowe pH umożliwia zmiękczanie pleśni i powierzchniowych zabrudzeń. Zawarte w nim środki powierzchniowo czynne wspomagają naturalne usuwanie brudu.

Składniki: Jednoskładnikowy
Postać: Płyn
Dostępne kolory: Przezroczysty
Opakowania i pojemność: Butelka 1 l – Kanister 5 l – Kanister 25 l

  • Właściwości i zastosowanie
  • Dane techniczne
  • Specyfikacja
  • Sposób użycia
  • Ostrzeżenia i środki ostrożności
  • Dokumentacja

Właściwości i zalety

Produkt szczególnie zalecany do czyszczenia i usuwania brązowego i czarnego nalotu spowodowanego wilgocią i pleśnią, na murze, tynku wewnętrznym i zewnętrznym, powierzchni gipsowej, wapiennej, cementowej, pokrytej farbą oraz na tworzywach sztucznych i powierzchniach drewnianych. Produkt jest również skuteczny w renowacji i odnawianiu zniszczonych i poczerniałych z powodu wilgoci i czynników atmosferycznych powierzchni drewnianych.

Zastosowanie

Czyszczenie i usuwanie wykwitów i plam wywołanych pleśnią i czynnikami biodeteriogennymi. Renowacja i konserwacja powierzchni drewnianych zniszczonych przez pleśń i wilgoć.

Dopuszczalne typy podłoża

Tynk – Beton – Zaprawy cementowe, wapienne i mieszane – Płyty gipsowo-kartonowe – Gips – Drewno – Cegła – Tuf – Mur mieszany – Mur z cegły dziurawki – Mur kamienny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ogólne informacje oraz wskazówki i sugestie w zakresie stosowania tego produktu, podane w niniejszej karcie technicznej, a także przekazane ustnie lub pisemnie, odpowiadają aktualnemu stanowi naszej wiedzy naukowej i praktycznej.
Zarówno dane techniczne, jak i dane dotyczące wydajności są wynikiem testów laboratoryjnych, przeprowadzonych w kontrolowanym środowisku i jako takie mogą ulec zmianie w zależności od rzeczywistych warunków aplikacji i użytkowania.

Produkt do zastosowania profesjonalnego. Firma Azichem Srl nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z niewłaściwego stosowania produktu lub za skutki związane z wadami wynikającymi z czynników lub elementów niezwiązanych z jakością produktu, w tym z niewłaściwego przechowywania.
Przed użyciem produktu należy ocenić, czy nadaje się on do zamierzonego zastosowania, przyjmując na siebie wszelką wynikająca z tego faktu odpowiedzialność.

Parametry techniczne oraz parametry w zakresie wydajności, zawarte w niniejszej karcie technicznej są okresowo aktualizowane. W celu uzyskania bieżącego dostępu do aktualnej wersji prosimy o odwiedzenie strony: www.azichem.com. Data aktualizacji znajduje się w dolnym bocznym polu strony. Niniejsze wydanie analizuje i zastępuje wcześniejsze wersje karty technicznej.

Użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z najnowszą wersją karty charakterystyki tego produktu, zawierającą dane chemiczne, fizyczne i toksykologiczne, zwroty wskazujące na zagrożenia, oraz inne informacje, które pozwolą na bezpieczne transportowanie, użytkowanie i utylizacje produktu i jego opakowania. Więcej informacji na stronie: www.azichem.com.

Zabrania się usuwania produktu i/lub opakowań produkcie do środowiska.

Główne parametry

Nie zawiera rozpuszczalników
Stosować okulary ochronne
Stosować rękawice ochronne
Materiał w 100% ekologiczny
Okres przydatności do użycia: 12 miesięcy
Produkt niepalny
Odporny na działanie promieni UV

Parametry techniczne

pH11 – 12

Zużycie

Około 0,20 litra produktu Consilex Muffa Cleaner na każdy metr kwadratowy powierzchni do pokrycia.

Specyfikacja produktu

Czyszczenie i usuwanie wykwitów oraz plam spowodowanych przez pleśń i osadów biologicznych, przy użyciu specjalnego produktu czyszczącego zwalczającego pleśń, typu Consilex Muffa Cleaner firmy AZICHEM Srl. Nanieść produkt na czyszczone powierzchnie używając rozpylacza lub pędzla, pozostawić na 30 do 60 minut; następnie usunąć produkt gąbką i spłukać wodą. W przypadku szczególnie uciążliwego nalotu należy powtarzać opisane czynności aż do ich całkowitego usunięcia. Zużycie: 0,20 l/m2

Właściwości produktu do zwalczania pleśni Consilex Muffa Cleaner firmy Azichem Srl:

  • Biodegradowalność > 95%
  • Nie zawiera rozpuszczalników

Składowanie i przechowywanie

Chronić przed mrozem. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w chłodnym, suchym miejscu, zabezpieczonym przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nieprawidłowe przechowywanie produktu może spowodować utratę właściwości reologicznych. Przechowywać produkt w temperaturze +5°C do +35°C.

Kod celny: 3402 9010

Sposób użycia

JAKO PREPARAT DO USUWANIA PLEŚNI: Nanieść produkt na czyszczone powierzchnie używając spryskiwacza lub pędzla, pozostawić od 30 minut do godziny; następnie usunąć produkt gąbką i spłukać wodą. W przypadku szczególnie uciążliwego nalotu należy powtarzać opisane czynności aż do całkowitego usunięcia. JAKO PREPARAT DO RENOWACJI DREWNA: Do czyszczenia powierzchni, np. przed malowaniem, nanieść produkt na zabrudzone i/lub poczerniałe części używając spryskwiacza lub pędzla. Pozostawić na kilka minut, a następnie usunąć produkt wilgotną gąbką lub szczotką do wody. W celu głębszej penetracji produktu i przywrócenia naturalnego wyglądu drewna, należy pozostawić produkt na co najmniej 12 godzin. Następnie usunąć zabrudzenia używając szczotki i wody, a po wyschnięciu pomalować powierzchnię odpowiednim ochronnym lakierem matującym lub bezbarwnym.

Metody aplikacji

Niskociśnieniowy natrysk bezpowietrzny – Pędzel – Rozpylanie

Czyszczenie przyrządów

Woda

Dokumentacja techniczna

Jesteśmy dystrybutorem produktów:

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami mailowo lub zadzwoń. Z chęcią omówimy wszelkie kwestie i pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązania.